Proseminarium licencjackie teoretyczne 0202.8-KPLt
Zajęcia opierają się na pracy wspólnej, ćwiczeniach, dyskusjach i rozmowach mających przybliżyć słuchaczom zagadnienia związane z przygotowaniem pracy licencjackiej oraz pozwolić im na jej napisanie. W różnych latach przybierają różny stosunek godzinowy.
Rodzaj przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza: Student zna metodologię przygotowywania pracy dyplomowej na studiach I stopnia. Zna wymagania odnoszące się do literatury i układu tekstu. Zna wytyczne dotyczące prac dyplomowych obowiązujące w IS UO.
Umiejętności: Student jest gotowy do napisania pracy licencjackiej zgodnie z ogólnymi regułami i wytycz-nymi IS UO. Potrafi sformułować temat i potrafi zebrać literaturę dotyczącą wybranego zagadnienia. Umie przygotować plan pracy i przystąpić do pisania kolejnych rozdziałów.
Kompetencje społeczne (postawy): Uczestnik proseminarium posiada kompetencje związane z szerokim spojrzeniem na wybrany temat związany ze sztuką, krytyką, estetyką bądź metodologią sztuki. Cechuje się postawami koniecznymi dla dojrzałego studenta, związanymi z prawami autorskimi i uczciwością naukową.
Kryteria oceniania
Ocena na podstawie wykonanych zadań semestralnych:
1) przygotowanie propozycji tematu
2) przygotowanie planu pracy
3) zestawienie bibliografii
4) napisanie min. jednej strony tekstu
Literatura
Literatura wykorzystywana podczas zajęć – ustalana osobno dla każdej grupy i uczestnika. Dodatkowe źródła elektroniczne podane na stworzonej specjalnie na potrzeby seminarzystów, grupie na portalu społecznościowym.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: