Praktyka zawodowa - projektowa 4.B.446
Praktyka projektowa podczas której Student opracowuje projekt zagospodarowania dowolnej przestrzeni w dowolnej skali.
Literatura uzupełniająca
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
1. Student zna i rozumie fakty, obiekty i zjawiska społeczne, ekonomiczne, przyrodnicze i techniczne oraz dotyczące ich metody i teorie wyjaśniające złożone zależności między nimi, stanowiące podstawową wiedzę ogólną̨ z zakresu gospodarki przestrzennej, tworzące jej podstawy teoretyczne oraz wybrane zagadnienia z zakresu szczegółowej wiedzy z obszaru gospodarki przestrzennej
(K_W01)
2. Student potrafi identyfikować i interpretować podstawowe zjawiska i procesy społeczne, ekonomiczne i przyrodnicze z wykorzystaniem wiedzy
z dyscyplin naukowych właściwych dla gospodarki przestrzennej (K_U01)
3. Student potrafi przeprowadzać́ proste eksperymenty i pomiary obiektów przestrzeni, interpretować i przedstawiać́ graficznie uzyskane wyniki pomiarów i obliczeń́ oraz wyciągać́ wnioski (K_U02)
4. Student potrafi analizować problemy oraz znajdować ich rozwiązania
w oparciu o poznane prawa i metody, w tym symulacje komputerowe, technologie informacyjne i metody statystyczne (K_U03, K_U04, K_U06)
5. Student potrafi zaprojektować – zgodnie z zadaną specyfikacją- oraz wykonać typowe dla gospodarki przestrzennej proste obiekty, obszary lub zrealizować proces używając odpowiednio dobranych metod, technik, narzędzi i materiałów (K_U08)
6. Student jest gotów do krytycznej oceny posiadanej wiedzy z zakresu gospodarki przestrzennej i uznawania znaczenia wiedzy w rozwiązywaniu problemów poznawczych i praktycznych z zakresu gospodarki przestrzennej krytycznej oceny podjętych decyzji i analizy ich skutków w zakresie kształtowania przestrzeni (K_K01)
7. Student jest gotów do wypełniania zobowiązań społecznych, współorganizowania działalności na rzecz środowiska społeczno-gospodarczego
i przyrodniczego, inicjowania działania na rzecz interesu publicznego, myślenia i działania w sposób przedsiębiorczy (K_K02)
8. Student jest gotów do odpowiedzialnego pełnienia ról zawodowych, w tym:
- przestrzegania zasad etyki zawodowej i wymagania tego od innych,
- dbałości o dorobek i tradycje zawodu (K_K03)
Kryteria oceniania
Praca w roli asystenta projektanta.
Do zaliczenia praktyki projektowej oprócz standardowo wymaganych dokumentów (program praktyki, opinia z miejsca praktyki, raport z praktyki) niezbędne jest przekazanie kopii projektu/opracowania wykonanego podczas praktyki (format A3).
Praktyki zawodowe
Student kierunku gospodarka przestrzenna studia inżynierskie zobowiązany jest do realizacji praktyki zawodowej - projektowej w wymiarze 60 h podczas 2 tygodni. Niezbędne informacje zamieszczone są na stronach:
http://we.uni.opole.pl/praktyki-zawodowe/
http://cedu.uni.opole.pl
Literatura
ustawy ustrojowe
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: