Praktyka zawodowa 6.15.BTI-PZ
Celem praktyk zawodowych jest: łączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi, które pozwolą studentowi na realizację pracy w wybranej branży przemysłu, zakładach badawczo-rozwojowych, ochronie środowiska, w laboratoriach diagnostycznych. Kształcenie umiejętności pracy w zespołach ludzkich, przygotowanie do samodzielnej pracy oraz do podejmowania decyzji; zapoznanie się z działalnością organizacyjno-prawną zakładu/instytucji, będącego miejscem praktyk, z aparaturą laboratoryjną, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za wykonywaną pracę i podejmowane decyzje, przestrzeganie zasad BHP, weryfikacja wiedzy zdobytej w czasie studiów oraz doskonalenie nabytych umiejętności .
Literatura uzupełniająca
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza:
K_W16, K_W18, K_W11
Wynikająca ze specyfiki jednostki przyjmującej m.in.:
student wymienia i opisuje metody, procesy, problemy, trendy w dziedzinie biotechnologii i dziedzinach pokrewnych, zna zasady organizacji pracy, walidacji procedur laboratoryjnych, akredytacji laboratoriów.
Umiejętności:
K_U05, K_U09
Wynikające ze specyfiki jednostki przyjmującej m.in.:
pracuje z materiałem biologicznym, obsługuje specjalistyczną aparaturę analityczną, badawczą, urządzenia technologiczne itp., samodzielnie dokształca się, korzysta z różnych źródeł informacji (normy prawne, specjalista z danej dziedziny, itd.), student stosuje się do zasad BHP.
Kompetencje społeczne:
K_K04, K_K07, K_K03
Wynikające ze specyfiki jednostki przyjmującej m.in.:
student współpracuje ze specjalistami z własnej dziedziny lub dziedzin pokrewnych, potrafi współdziałać w grupie, dyskutuje, wykazuje kreatywność w myśleniu, przyczynia się do rozwoju wiedzy z zakresu biotechnologii, ponosi odpowiedzialność za realizację powierzonych zadań, stosuje zasady etyki zawodowej, ma świadomość ustawicznego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych, planuje ścieżkę kariery zawodowej.
Kryteria oceniania
Praktyka zaliczana jest na ocenę i wpisywana przez koordynatora praktyki w V semestrze studiów. Podstawą zaliczenia praktyki jest osiągnięcie zakładanych efektów uczenia się, uzyskanie pozytywnej pisemnej Opinii od opiekuna praktyki i złożenie jej u koordynatora wraz z Kartą przebiegu praktyki i Raportem praktyki zawodowej. Oceną końcową z praktyki jest ocena wystawiona przez opiekuna w miejscu praktyki.
Praktyki zawodowe
Praktyka realizowana jest po IV semestrze, w wymiarze 120 godzin (4 tygodnie, od poniedziałku do piątku, w trybie dziennym). Ocena wpisywana jest przez koordynatora praktyki w V semestrze.
Literatura
- Instrukcje, normy itp. udostępniane w miejscu praktyki
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: