Prawo finansowe i finansów publicznych 9.7.Z-PFF
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza
Zna na poziomie rozszerzonym i rozbudowanym regulacje prawa finansowego w zakresie unormowań Konstytucji, ustawy o finansach publicznych, dochodach JST, Narodowym Banku Polskim, nadzorze finansowym.
Kryteria oceniania
Umiejętności
Samodzielnie posługuje się orzecznictwem sądowym, literaturą o charakterze dogmatycznym, bazami danych, stadiami praktycznego przypadku; posiada umiejętność spójnych, logicznych, merytorycznych wypowiedzi w mowie i piśmie dotyczące zagadnień z dziedziny administracji publicznej z wykorzystaniem rozbudowanej wiedzy teoretyczno-praktycznej również w powiązaniu i odniesieniu do innych dyscyplin nauki, w szczególności ekonomii; posiada umiejętność prawidłowego ustalania stanu faktycznego, dokonywania pogłębionej wykładni przepisów i subsumcji jak i złożonego wyszukiwania, analizy, oceny ,selekcji, interpretacji informacji, zasad, źródeł wiedzy pozyskanych w trakcie procesu kształcenia.
Kompetencje społeczne (postawy)
Zdolność do wykonywania zawodu adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego oraz w organach administracji publicznej z uwzględnieniem zasad etyki i poszanowania godności człowieka, zdolność do podejmowania działań w relacjach krajowych i międzynarodowych; świadomość swojej wiedzy i umiejętności, przekonanie o potrzebie ciągłego dokształcania się i rozwoju zawodowego, wyznaczanie kierunków własnego rozwoju i kształcenia.
Literatura
Wykaz literatury
A. Literatura wymagana do ostatecznego zaliczenia zajęć (zdania egzaminu):
E.Fojcik –Mastalska, R.Mastalski, Prawo finansowe, Warszawa 2015
B. Literatura uzupełniająca
A. Drwiłło, Prawo finansowe, Warszawa 2014,
B.Brzeziński, Prawo finansów publicznych, Toruń 2015.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: