Uniwersytet Opolski - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
Kierunki studiów > Wszystkie studia > Global Studies > Global Studies, I stopień, 3-letnie, stacjonarne

Global Studies, I stopień, 3-letnie, stacjonarne (12-PRK-GS-S.L.3)

I stopnia
stacjonarne, 3-letnie
Język: angielski

Kierunek prowadzony w języku angielskim!

Globalizacja, problemy globalne, globalistyka, edukacja globalna. Wiele bliskoznacznych terminów, a jednak każdy z nich ma swoją własną specyfiką. Nasz kierunek Global Studies jest na swój sposób wyjątkowy, ponieważ łączy w sobie dużą dozę praktycznych doświadczeń zdobytych podczas wypraw badawczych w wielu rejonach światach naszych ekspertów z wiedzą akademicką. Na naszym kierunku łączymy dwie sfery. Pierwsza – zaangażowanie społeczne, wskazujące na fakt, iż wiedza i świadomość pomagają w realny sposób minimalizować problemy globalne i zmieniać otaczającą nas rzeczywistość.  Druga – podejście krytyczne, dzięki któremu nie skupiamy się tylko na liberalnym, homogenicznym i westernizacyjnym obliczu globalizacji. Global Studies to nie jest kolejny kierunek poświęcony tylko stosunkom międzynarodowym! Global Studies to studia dla pasjonatów, osób zainteresowanych głębszym poznawaniem świata, dla których globalizacja stanowi wyzwanie i jest postrzegana jako złożony, niejednoznaczny proces, niezbędny do zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości i wyzwań przyszłości.  

Zapraszamy na studia wszystkie, zainteresowane światem, osoby! Z nami nie tylko dowiesz się, jak świat wygląda, ale także uzyskasz wsparcie w procesie poznawania go w różnych perspektywach: politycznej, ekonomicznej, społecznej i kulturowej.

Kierunek Global Studies powstał jako efekt prac projektu Konsorcjum Europejskiego FORTHEM, zrzeszającego naukowców z 9 uniwersytetów.

Zobacz stronę Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej >>>

 

Czego uczy się na Global Studies 

Studenci Global Studies zgłębiają interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk politycznych, ekonomii, socjologii, kultury i nowych technologii. W trakcie studiów zdobędą wiedzę m.in. z zakresu teorii globalnego rozwoju, geopolityki, praw człowieka i polityk publicznych. Bliżej przyjrzą się niezwykle istotnym problemom globalnym na przedmiotach takich jak konflikty współczesnego świata, żywność i woda w XXI wieku czy rozwój miast. Zapoznają się też z tematyką ruchów alterglobalistycznych, organizacji międzynarodowych oraz dzisiejszych trendów i megatrendów. W tym wszystkim studenci zyskają też umiejętności pracy w wielonarodowym i międzykulturowym środowisku. 

Wybrane przedmioty:

  • Theory Of Global Development

  • Social Inequalities

  • Conflicts in The Modern World

  • Trends and Megatrends in The Global World

  • Global Issues Menagement

W ramach studiów wykorzystamy materiały oraz doświadczenie badawcze i zawodowe naukowców, które pozwoliły stworzyć podręcznik do edukacji globalnej, uhonorowany nagrodą w dziedzinie jakości i dobrych praktyk Global Education Network Europe (http://globalstudies.humandoc.pl/)

Dlaczego warto studiować ten kierunek?

dr Grzegorz Haber, koordynator kierunku Global Studies

Co można robić po studiach  

Uzyskując dyplom licencjata Global Studies zyskasz cenny kapitał na współczesnym rynku pracy: kwalifikacje zdobędziesz w języku angielskim; zyskasz praktyczne umiejętności analizy sytuacji międzynarodowej oraz będziesz mieć możliwość rozwoju osobistego w multikulturowym środowisku.

Dlatego też Twoja przyszłość zawodowa może być związana z:

  • biznesem międzynarodowym

  • międzynarodowymi organizacjami rządowymi (instytucjami Unii Europejskiej, NATO, ONZ i wieloma innymi)

  • organizacjami pozarządowymi działającymi w środowisku międzynarodowym

  • administracją publiczną

  • sektorem start-up’owym, próbującym swoich sił na międzynarodowym rynku.

Zapotrzebowanie na analityków, badaczy, kierowników oraz specjalistów mających wiedzę i umiejętności z zakresu Global Studies na europejskim rynku pracy jest bardzo duże. Czekamy na Ciebie i chcemy Ci pomóc w drodze po sukces zawodowy!

Dostępność

Serdecznie zapraszamy na studia wszystkie osoby. Jesteśmy Wydziałem w pełni dostępnym! Zarówno pod względem infrastrukturalnym, cyfrowym czy komunikacyjnym jesteśmy otwarci i wspierający. Program studiów został dostosowany do potrzeb i możliwości naszych studentów. Chciał(a)byś uzyskać więcej informacji? Napisz lub zadzwoń do nas!

Cudzodziemcy

Więcej informacji dla kandydatów zagranicznych i osób posiadających zagraniczne dokumenty na stronie hello.uni.opole.pl
Pytania odnośnie rekrutacji cudzoziemców: hello@uni.opole.pl
tel. +48 77 452 7496, +48 77 452 7292

Kandydaci zagraniczni dokumenty składają w International Students Office (również przesłanych pocztą)
adres: ul. Grunwaldzka 31, pok. 1, 8,9  45-054 m. Opole

Przyznawane kwalifikacje:

Licencjat z Global Studies

Kwalifikacja:

Ze szczegółowymi kryteriami kwalifikacji można zapoznać się na stronie: https://rekrutacja.uni.opole.pl