Kierunki studiów > Wszystkie studia > Gospodarka przestrzenna > Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie stacjonarne

Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie stacjonarne (4-PRK-S-GPI-L-D35)

stacjonarne, 3,5 - letnie

Od 2 sierpnia do 31 sierpnia (w godz. 9.00 do 14.00) dokumenty kandydatów będzie przyjmowało Biuro Dydaktyki i Spraw Studenckich (ul. Katowicka 68, p.106)
Od 1 września  dokumenty przyjmuje Komisja Rekrutacyjna Wydziału Ekonomicznego (ul.Ozimska 46a, p.2)

OBSERUJ NAS NA Facebook: https://www.facebook.com/gospodarka.przestrzenna.opole/

GOSPODARKA PRZESTRZENNASTUDIA INZYNIERSKIE (3,5 LAT)

Opis studiów:

GOSPODARKA PRZESTRZENNA to interdyscyplinarny kierunek studiów łączący zakres wiedzy i umiejętności z nauk społecznych, ekonomicznych, przyrodniczych i technicznych.

GŁÓWNYM CELEM KSZTAŁCENIA JEST:
wykształcenie u studentów zdolności do wykonywania zadań i funkcji związanych z projektowaniem zagospodarowania przestrzennego oraz kształtowaniem rozwoju społeczno – gospodarczego na poziomie miast i gmin, województw, kraju i w układzie międzynarodowym.

PROGRAM KSZTAŁCENIA:

obejmuje różnorodne treści dotyczące między innymi:

•  zagospodarowania przestrzeni z uwzględnieniem wartości przyrodniczych, ekonomicznych, kulturowych i społecznych,
  •  planowania i programowania rozwoju miast, gmin i regionów,
  •  zarządzania przestrzenią poprzez plany zagospodarowania przestrzennego z uwzględnieniem celów publicznych oraz potrzeb inwestorów,
  •  wdrażania strategii i programów rozwoju z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju,
  •  projektowania oraz analiz przestrzennych z wykorzystaniem najnowszych programów komputerowych,
  •  techniki prawodawczej, w tym konstruowania dokumentów prawa miejscowego,
  •  administrowania nieruchomościami, poprzez podejmowanie decyzji w zakresie ich najmu, kupna lub sprzedaży,
  •  pozyskiwania i wykorzystania funduszy unijnych.

W TOKU STUDIÓW DOWIESZ SIE JAK:

•  zaplanować rozmieszczenie obiektów i terenów w przestrzeni,
  •  budować atrakcyjność gospodarczą i inwestycyjną miast, gmin i regionów,
  •  kształtować dobre warunki życia i zamieszkania,
  •  zarządzać i gospodarować nieruchomościami,
  •  kształtować atrakcyjność terenów wypoczynkowych i turystycznych,
  •  gospodarować majątkiem i budżetem jednostek samorządowych,
  •  racjonalizować wykorzystanie zasobów w rozwoju miast, gmin, regionów,
  •  budować i wykorzystywać system informacji o terenach GIS,
  •  sprawić żeby miasto było inteligentne i zrównoważone