Ochrona Środowiska (6-KRK-OS-D35) | |
I stopnia stacjonarne, 3,5 - letnie Język: polski | Spis treści: Opis ogólnyInformacje ogólne Studia na kierunku Ochrona Środowiska I stopnia trwają 3,5 roku (7 semestrów) i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera.
Czego się uczy na ochronie środowiska? Studenci zdobywają podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, biologicznych, chemicznych, technicznych oraz kierunkową w dyscyplinach: w porównaniu do studiów licencjackich poszerzona jest ona o podstawowe zagadnienia technologiczne istotne dla ochrony środowiska i procesów przyjaznych środowisku, m.in. w ramach przedmiotów technologie w ochronie środowiska (w tym technologie w gospodarce odpadami i wodno-ściekowej), inżynieria procesowa, techniki odnowy środowiska, technologie bioenergetyczne. W trakcie studiów jest wiele zajęć terenowych, poszerzających wiedzę teoretyczną o praktyczną. Studenci mają także możliwość studiowania w innych ośrodkach naukowych krajowych i europejskich, np. w ramach programu MOST czy Erasmus. Co można robić po tych studiach? Po ukończeniu studiów inżynierskich absolwent może być zatrudniony w:
Co wyróżnia ochronę środowiska na UO? Jeśli chcesz umieć i wiedzieć jak:
to wybierz studia na kierunku Ochrona Środowiska, gdzie poza wykładami, konwersatoriami i ćwiczeniami laboratoryjnymi wiele zajęć odbywa się w terenie. Możliwość kontynuowania nauki na II. stopniu Absolwent studiów I stopnia na kierunku ochrona środowiska może kontynuować naukę na kierunku ochrona środowiska II stopnia.O przyjęcia na kierunek ochrona środowiska studia II stopnia mogą ubiegać się absolwenci studiów pierwszego stopnia kierunków: ochrona środowiska, chemia, farmacja, inżynieria środowiska, ogrodnictwo, rolnictwo, technologia chemiczna, biologia, biotechnologia. Dostępność infrastruktury dla osób z niepełnosprawnosciami Kierunek w pełni dostępny dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz niepełnosprawnościami. Zajęcia nie wymagają od uczestnika długotrwałego wysiłku fizycznego. Nie wiążą się one z przebywaniem w specyficznych warunkach środowiska, takich jak: np. jaskinie, góry, lasy, głębokie wykopy, itp. Na wybranym kierunku nie przewiduje się licznych oraz długotrwałych wyjazdów poza obręb uczelni. Aby dotrzeć do sal laboratoryjnych oraz wykładowych nie ma konieczności pokonywania schodów. W każdym budynku jest winda, która dociera na wszystkie poziomy. Na piętrach CB umieszczone są powiększone łazienki dla osób z niepełnosprawnością, z dzwonkiem pozwalającym na wezwanie pomocy. Podczas zajęć używa się odczynników chemicznych, materiału biologicznego oraz urządzeń właściwych dla danego przedmiotu, zgodnych z tematyką prowadzonych ćwiczeń. Szczegółowe informacje Szczegółowe informacje o studiach na kierunku Ochrona Środowiska można uzyskać w pokoju nr 311, 217, 2.28 w budynkach Collegium Biotechnologicum i Rolnik ul. Kardynała B. Kominka 6a i 6 45-032 Opole tel. (77) 401 60 47, (77) 401 60 50, (77)401 60 80 e-mail: monika.janowska@uni.opole.p sobieslawa.rozycka@uni.opole.pl apospieszynska@uni.opole.pl Cudzoziemcy Więcej informacji dla kandydatów zagranicznych i osób posiadających zagraniczne dokumenty na stronie hello.uni.opole.pl Pytania odnośnie rekrutacji cudzoziemców: hello@uni.opole.pl tel. +48 77 452 7496, +48 77 452 7292 Kandydaci zagraniczni dokumenty składają w International Students Office (również przesłanych pocztą) adres: ul. Grunwaldzka 31, pok. 1, 8,9 45-054 m. Opole |
Przyznawane kwalifikacje:
Dalsze studia:
Uprawnienia zawodowe:
Efekty kształcenia
Student powinien zrealizować cały program kształcenia (zgodny z wytycznymi Polskich Ram Kwalifikacji dla Szkolnictwa Wyższego) dla kierunku Ochrona Środowiska I stopnia, co oznacza, że musi zaliczyć wszystkie przedmioty harmonogramu studiów, w tym 4 tygodniową praktykę zawodową (Program studiów uchwalono w dniu 16 maja 2013 r. na posiedzeniu Rady Wydziału Przyrodniczo-Technicznego) oraz osiągnąć wszystkie efekty uczenia się zatwierdzone przez Senat Uniwersytetu Opolskiego (Uchwała nr 29/2012-2016 Senatu Uniwersytetu Opolskiego z dnia 29.05.2013 r.).