Uniwersytet Opolski - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
Kierunki studiów > Studia II stopnia > Ekonomia > Ekonomia niestacjonarne magisterskie

Ekonomia niestacjonarne magisterskie (4-PRK-N-E-M-Z2)

II stopnia
niestacjonarne, 2-letnie
Język: polski

KIERUNEK NIE ZOSTAJE URUCHOMIONY

EKONOMIA

Zapraszając Państwa do podjęcia studiów na Wydziale Ekonomicznym należy podkreślić, że absolwenci naszych kierunków podjęli atrakcyjną, zgodną ze swoim wykształceniem pracę nie tylko w przedsiębiorstwach Opola i regionu opolskiego, ale także w kraju i zagranicą. Działają w samorządach różnych szczebli, w organizacjach, stowarzyszeniach społecznych oraz w wielu innych znaczących instytucjach.

Wyrazem pozycji naukowej naszego Wydziału są prawa do nadawania stopnia doktora w zakresie ekonomii.

Czego uczy się na ekonomii?

Podczas studiów student zapozna się z podstawami wiedzy ekonomicznej realizującej zagadnienia z zakresu ekonomii menedżerskiej, makroekonomii, ekonomii matematycznej, historii myśli ekonomicznej, ekonomii międzynarodowej, rynków finansowych, rachunkowości, gospodarowania kapitałem ludzkim, statystyki, ekonometrii i prognozowania procesów ekonomicznych, a także z przedmiotami specjalizacyjnymi oraz fakultatywnymi. Będzie miał także możliwość uszczegółowienia oraz pogłębienia swojej wiedzy poprzez wybór modułów oferowanych na kierunku Ekonomia.

Studenci mają możliwość pozyskiwania i rozwijania wiedzy ekonomicznej oraz uzyskania certyfikatu EBC*L w Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym istniejącym na naszym Wydziale. Międzynarodowy certyfikat umiejętności gospodarczych, czyli Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych stanowi świadectwo praktycznej wiedzy ekonomicznej i jest uznawany w większości krajów europejskich.

Moduły na drugim stopniu (od II semestru):

  • Analityka gospodarcza
  • Polityka ekonomiczna w warunkach globalizacji
  • Zrównoważony rozwój

Co można robić po tych studiach?

Absolwentkierunku Ekonomia uzyskuje tytuł magistra w dziedzinie ekonomii. Posiada szeroką wiedzę z zakresu ekonomii oraz dyscyplin pokrewnych. Potrafi prowadzić analizy ekonomiczne procesów zachodzących w gospodarce, na rynku i w przedsiębiorstwie. Nabyta w trakcie studiów umiejętność interpretacji danych ekonomicznych pozwala podejmować trafne decyzje w zakresie zarządzania czynnikiem społecznym, produkcją i finansami oraz organizacji w przedsiębiorstwach. Jest wyposażony w wiedzę na temat profesjonalnych metod badania zjawisk i procesów ekonomicznych, pozwalających efektywnie rozwiązywać problemy ekonomiczno – finansowe podmiotów rynkowych. Posiada umiejętność działania w konkurencyjnym otoczeniu krajowym, międzynarodowym i globalnym, sprawnie posługując się narzędziami analitycznymi, pozwalającymi rozpoznać sytuację przedsiębiorstwa oraz jego otoczenie, umie tworzyć i wdrażać strategie działania firmy.

Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy we wszelkich podmiotach i instytucjach zgłaszających zapotrzebowanie na profesjonalną kadrę menedżerską różnych szczebli (przedsiębiorstwa, instytucje i jednostki administracji publicznej oraz samorządowej, instytucje około-biznesowe, organizacje pozarządowe), może również podjąć własną działalność gospodarczą, a także prowadzić pracę naukowo-badawczą.

Absolwenci kierunku Ekonomia mogą zostać:

  • Pracownikami wielu różnych przedsiębiorstw i instytucji,
  • Dyrektorami banków,
  • Właścicielami małych i średnich przedsiębiorstw,
  • Kierownikami wyższych i średnich szczebli w dużych przedsiębiorstwach,
  • Naukowcami i nauczycielami (po ukończeniu kursu pedagogicznego),
  • Politykami i pracownikami administracji szczebla samorządowego. 

Opłaty za studia

Wysokość opłat i sposób płatności określony został w Zarządzaniu Rektora UO, którego treść znajduje się tutaj

Więcej o kierunku Ekonomia dowiesz sięTUTAJ

Przyznawane kwalifikacje:

Magisterium z ekonomii

Dalsze studia:

Absolwent może ubiegać o przyjęcie na studia doktoranckie oraz na studia podyplomowe

Uprawnienia zawodowe:

Absolwent kierunku Ekonomia studiów drugiego stopnia posiada wszechstronną wiedzę z zakresu ekonomii oraz gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi. Posiada umiejętność wykorzystywania metod analitycznych do badania zjawisk i procesów gospodarczych oraz modelowania ich przebiegu w skali mikro- i makroekonomicznej. Absolwent jest przygotowany do opracowywania różnych projektów, świadczenia usług doradczych oraz podejmowania racjonalnych decyzji związanych z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem zasobów przez podmioty sektora prywatnego i publicznego w kraju i za granicą. Posiada wiedzę potrzebną do podejmowania pracy w różnych sektorach i segmentach rynku europejskiego a także wiedzę i umiejętności do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia.

Standardy nauczania

Efekty kształcenia dla kierunku Ekonomia zatwierdzone Uchwałą nr 49/2016-2020 Senatu Uniwersytetu Opolskiego z dnia 25.05.2017 r. Program studiów określono Uchwałą Rady Wydziału Ekonomicznego z dnia 21.03.2017 r.

Kwalifikacja:

Ze szczegółowymi kryteriami kwalifikacji można zapoznać się na stronie: https://rekrutacja.uni.opole.pl