Kierunki studiów > Studia II stopnia > Pedagogika > Pedagogika lecznicza z oligofrenopedagogiką

Pedagogika lecznicza z oligofrenopedagogiką (2-KRK-PEPLZO-Z2)

niestacjonarne, 2-letnie

Magisterium z pedagogiki

Absolwent może ubiegać się o przyjęcie na studia doktoranckie oraz na studia podyplomowe

Absolwent może znaleźć zatrudnienie w następujących placówkach i instytucjach: - w szkołach specjalnych i oddziałach integracyjnych oraz ośrodkach zajmujących się osobami z niepełnosprawnością intelektualną – jako nauczyciel wspomagający rozwój; - w szpitalach na oddziałach dziecięcych jako nauczyciel organizujący zajęcia i wspomagający dzieci chore; - w ośrodkach terapeutyczno-leczniczych dla dzieci i młodzieży; - w szkołach i placówkach oświatowych do prowadzenia zajęć korekcyjno-wyrównawczych oraz profilaktyki zdrowotnej. Po ukończeniu studiów – absolwent uzyskuje uprawnienia pedagogiczne i nauczycielskie.