Pedagogika studia doktoranckie (2-D-PED-D4) | |
III stopnia stacjonarne, 4-letnie Język: polski | Opis ogólny
Brak opisu dla tego programu.
|
Standardy nauczania
Efekty uczenia się zdefiniowane jako ogólne i szczegółowe efekty kształcenia uwzględniające ogólne i szczegółowe efekty kształcenia określone standardem kształcenia dla kierunku lekarskiego stanowiącego załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 9 maja 2012 r. w sprawie standardów kształcenia dla kierunków studiów: lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, farmacji, pielęgniarstwa i położnictwa określone są opisem zakładanych efektów kształcenia ustanowionym uchwałą nr 56/2016-2020 Senatu Uniwersytetu Opolskiego w Opolu z dnia 29.06.2017 r.
Szczegółowe efekty kształcenia zdefiniowane są dla:
A. Nauk morfologicznych
B. Naukowych podstaw medycyny
C. Nauk przedklinicznych
D. Nauk behawioralnych i społecznych z elementami profesjonalizmu
E. Nauk klinicznych niezabiegowych
F. Nauk klinicznych zabiegowych
G. Prawnych i organizacyjnych aspektów medycyny
Efekty kształcenia
Efekty uczenia się umożliwiają absolwentom teologii kanonicznej pogłębienie dotychczas zdobytej wiedzy, umiejętności i kompetencji oraz ich aktualizację do zmieniających się uwarunkowań społeczno-religijnych. Przygotowanie metodyczno-dydaktyczne opiera się na uprawnieniach, które absolwenci nabyli już wcześniej – w ramach jednolitych studiów magisterskich z teologii.
Studia z teologii kanonicznej kończą się napisaniem pracy dyplomowej oraz egzaminem dyplomowym. Zgodnie z pismem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 28 maja 2019 r. (nr DSW.WNN.504.3.2019.1.RL) absolwenci tych studiów zdobywają kolejny tytuł zawodowy magistra i równolegle w procedurze kościelnej uzyskują licencjat kanoniczny (rzymski).