Proseminarium magisterskie 0202.8-KPMG
Proseminarium magisterskie ma przygotować do napisania pracy dyplomowej poprzez sformułowanie tematu, zebranie podstawowej literatury, nawiązanie odpowiednich kontaktów ze specjalistami w danej dziedzinie. Studenci poznają wymagania odnoszące się do pracy magisterskiej i metodykę jej przygotowywania. Zaliczenie odbywa się na podstawie efektów wykonanych zadań. Choć właściwym przedmiotem do wyboru jest seminarium magisterskie, zazwyczaj skład grupy zostaje identyczny w kolejnych dwóch semestrach, co pozwala na sprawną realizację dyplomów. Zajęcia opierają się na pracy wspólnej, ćwiczeniach, dyskusjach i rozmowach mających przybliżyć słuchaczom zagadnienia związane z przygotowaniem pracy magisterskiej oraz pozwolić im na jej napisanie.
Kierunek studiów
Nakład pracy studenta
Poziom studiów
Profil kształcenia
Rodzaj przedmiotu
seminaria magisterskie
obowiązkowe
obowiązkowe
Semestr, w którym realizowany jest przedmiot
Tryb prowadzenia
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza:
Student zna metodologię przygotowywania pracy dyplomowej na studiach II stopnia. Zna wymagania odnoszące się do literatury i układu tekstu. Zna wytyczne dotyczące prac dyplomowych obowiązujące w WS UO.
Umiejętności:
Student jest gotowy do napisania pracy magisterskiej zgodnie z ogólnymi regułami i wytycznymi WS UO. Potrafi sformułować temat i potrafi zebrać literaturę dotyczącą wybranego zagadnienia. Umie przygotować plan pracy i przystąpić do pisania kolejnych rozdziałów.
Kompetencje społeczne (postawy):
Uczestnik proseminarium posiada szerokie kompetencje związane z szerokim spojrzeniem na wybrany temat związany ze sztuką, krytyką, estetyką bądź metodologią sztuki. Cechuje się postawami koniecznymi dla dojrzałego studenta, związanymi z prawami autorskimi i uczciwością naukową.
Kryteria oceniania
Proseminarium - ocena na zaliczenie.
Ocena na podstawie wykonanych zadań semestralnych:
1) przygotowanie propozycji tematu
2) przygotowanie planu pracy
3) zestawienie bibliografii
4) napisanie min. jednej strony tekstu
Praktyki zawodowe
brak
Literatura
Literatura wykorzystywana podczas zajęć – ustalana osobno dla każdej grupy i uczestnika. Źródła elektroniczne podane na grupie na portalu społecznościowym (zakładanej każdorocznie dla kolejnego rocznika studentów LIC i MGR).
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: