Szkółkarstwo 6.21-Sz
Celem przedmiotu jest zapoznanie z metodami rozmnażania drzew i krzewów owocowych i ozdobnych. Poznanie uwarunkowań przyrodniczych w produkcji szkółkarskiej. Rodzaje szkółek. Uszlachetnianie. Technologie produkcji i zdrowotność materiału szkółkarskiego. Prawa i obowiązki szkółkarza.
Treści programowe:
A. Problematyka wykładu
B. Problematyka seminarium
Literatura uzupełniająca
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Efekty uczenia się wg PRK z 2019r.
WIEDZA: po zakończeniu kursu student:
1. Rozumie złożone zjawiska i procesy kształtujące powierzchnię ziemi wraz z szatą roślinną wpływające na warunki projektowania i urządzania obiektów architektury krajobrazu (AK2A_W01);
2. Ma orientację w zakresie aktualnych problemów, trendów rozwojowych, idei i najnowszych osiągnięć przedstawianych w publikacjach z zakresu architektury krajobrazu i dziedzin pokrewnych (AK2A_W06).
UMIEJĘTNOŚCI: po zakończeniu kursu student:
1. Potrafi identyfikować przyczyny degradacji krajobrazu oraz zastosować właściwe rozwiązanie zapobiegające i przeciwdziałające jego niekorzystnym przekształceniom (AK2A_U03);
2. Posiada umiejętność twórczego myślenia i działania, potrafi określić kierunki dalszego uczenia się i realizować proces samokształcenia, samodzielnie planuje własną karierę zawodową (AK2A_U09).
KOMPETENCJE SPOŁECZNE: po zakończeniu kursu student:
1. Rozumie potrzebę własnego rozwoju, zna możliwości ciągłego dokształcenia się, podnoszenia swoich kompetencji zawodowych i społecznych oraz potrafi motywować inne osoby do poszerzania swoich kwalifikacji (AK2A_K01);
2. Systematycznie aktualizuje wiedzę dotyczącą problemów i najnowszych osiągnięć z zakresu archi-tektury krajobrazu i dziedzin pokrewnych (AK2A_K06).
Kryteria oceniania
Podstawowe metody i kryteria oceny:
-wykład
-seminarium
Literatura
1. Rejman A., Makosz E., 1994: Szkółkarstwo roślin sadowniczych, Plantpress, Kraków;
2. Czynczyk A., 1994: Szkółkarstwo sadownicze, PWRiL, Warszawa;
3. Hrynkiewicz-Sudnik J., Sękowski B., Wilczkiewicz M. 2001. Rozmnażanie drzew i krzewów liściastych. PWN, Warszawa.
4. Ślaski J., Sękowski B., 1988: Szkółkarstwo szczegółowe drzew i krzewów ozdobnych oraz użytkowych, PWRiL, Poznań.
5. Szydło W.,2011. Szkółkarstwo ozdobne
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: