Negocjacje 9.2-BW-N
Zapoznanie studentów z podstawową wiedzą z zakresu komunikacji i umiejętności interpersonalnych jako podstawę negocjacji
Zgłębienie technik negocjacyjnych, rodzajów negocjacji oraz ich praktyczną sztuką prowadzenia
Przedstawienie najważniejszych zasad i wyjaśnienie mechanizmów dzięki którym student będzie mógł doskonalić swoje umiejętności negocjacyjne
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza:
K_W03 Zna i rozumie zależności między dziedzinami, działami bezpieczeństwa wewnętrznego a innymi naukami na poziomie umożliwiającą interdyscyplinarną i multidyscyplinarną pracę ze specjalistami z innych dziedzin nauki jak i posiada wiedzę na temat szeroko postrzeganych zjawisk i zagadnień bezpieczeństwa wewnętrznego, jego prawnych, organizacyjnych i strukturalnych podstaw.
K_W04 Zna rodzaje więzi społecznych odpowiadające dziedzinom nauki i dyscyplinom naukowym, właściwym dla studiowanego kierunku studiów oraz zna rządzące nimi prawidłowości.
K_W05 Ma podstawową wiedzę o człowieku , w szczególności podmiocie konstytuującym struktury społeczne i zasady ich funkcjonowania, a także działającym w tych strukturach.
K_W06 Zna metody i narzędzia, w tym techniki pozyskiwania danych, właściwe dla dziedzin i dyscyplin nauki i dyscyplin naukowych właściwych dla studiowanego kierunku studiów, pozwalające opisywać struktury i instytucje społeczne oraz procesy w nich i między nimi zachodzące.
Umiejętności:
K_U02 Samodzielne zdobywa, wykorzystuje i poszerza wiedzę z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego oraz powiązanych z nim dziedzin w celu analizowania i interpretowania problemów i zjawisk poruszanych w trakcie toku studiów.
K_U03 Posiada umiejętność praktycznego wykorzystywania nabytej wiedzy w celu analizowania motywów, zachowań, działań, formułowaniu hipotez oraz zapobieganiu zjawiskom i zdarzeniom występującym w kontekście działalności podmiotów zaangażowanych w proces kreacji i funkcjonowania idei bezpieczeństwa wewnętrznego oraz dziedzin pokrewnych.
K_U04 Posługuje się orzecznictwem sądowym, literaturą o charakterze dogmatycznym, bazami danych, stadiami praktycznego przypadku.
K_U06 Posiada umiejętność spójnego, logicznego, merytorycznego dokonywania wypowiedzi w mowie i piśmie na tematy dotyczące wybranych zagadnień z dziedziny bezpieczeństwa wewnętrznego z wykorzystaniem wiedzy teoretyczno-praktycznej również w powiązaniu i odniesieniu do innych dyscyplin nauki.
K_U07 Identyfikuje strategie argumentacyjne, posiada umiejętność prezentacji własnych też, poglądów, sugestii, wątpliwości.
K_U08 Posiada umiejętność oceny przydatności, wykorzystania metod, procedur, praktyk w kontekście realizacji zadań z szeroko postrzeganej dziedziny bezpieczeństwa wewnętrznego.
Kompetencje społeczne:
K_K04 Prawidłowo identyfikuje i rozwiązuje problemy związane z wykonywaniem zawodu.
Kryteria oceniania
Sposób zaliczenia: zaliczenie z oceną
Forma zaliczenia zajęć praktycznych: test jednokrotnego wyboru, obecność
Metody dydaktyczne: symulacje działań, wykład konwersatoryjny, rozwiązywanie zadań, wykład z prezentacją multimedialną
Obecność i czynny udział w warsztatach.
Test jednokrotnego wyboru, uzyskanie oceny pozytywnej wymaga uzyskania 50% przewidzianych punktów.
100% - 90% możliwych punktów ocena bardzo dobra
90% - 80% możliwych punktów ocena dobry plus
66% - 80% możliwych punktów ocena dobra
60%- 65% dostateczny plus
50%- 60% możliwych punktów ocena dostateczny
Literatura
R. Mayer, Jak wygrać każde negocjacje, MT Biznes, Warszawa 2018
E. M. Cenker, Negocjacje jako forma komunikacji interpersonalnej, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania, Poznań 2011
E. M. Cenker, Negocjacje, Poznań 2002
R. Fisher, W. Ury, B. Patron, Dochodząc do tak. Negocjacje bez poddawania się, PWE, Warszawa 1997
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: