Rolnictwo, I stopień, 3,5-letnie, niestacjonarne (6-PRK-R-N.I.35) | |
I stopnia niestacjonarne, 3,5 - letnie Język: polski | Spis treści: Opis ogólnyInformacje ogólne Studia inżynierskie trwają 3,5 roku (7 semestrów) i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Kierunek studiów Rolnictwo został uruchomiony w Uniwersytecie Opolskim, po raz pierwszy w roku akademickim 2017/2018.
Czego się uczy na rolnictwie? Studenci zdobywają podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, biologicznych, chemicznych, technicznych oraz kierunkową w specjalnościach: ochrona agrocenoz Kierunek jest realizowany w obrębie czterech kluczowych dziedzin wiedzy niezbędnych do prowadzenia produkcji rolniczej i działalności powiązanej z rolnictwem: nauk rolniczych, technicznych, biologicznych i nauk o Ziemi. W czasie studiów student musi zaliczyć wszystkie przedmioty standardu (tj. kształcenia ogólnego, przedmioty podstawowe i kierunkowe). Od drugiego semestru student dodatkowo dokonuje wyboru przedmiotów z oferty kursów stałych i zmiennych, które poszerzają zakres zdobywanej wiedzy kierunkowej.Od piątego semestru program studiów zapewnia możliwość wyboru specjalizacji (ścieżek kształcenia). Podczas studiów student realizuje czterotygodniową praktykę (po drugim roku studiów), gdzie ma szansę doskonalić zdobyte umiejętności u wybranych przez siebie pracodawców. Działalność studencka Studenci kierunku Rolnictwo mają możliwość poszerzania wiedzy i umiejętności w studenckich kołach naukowych, jak np. Koło Naukowe Ekolog, Koło Naukowe Hydrologów czy Koło Naukowe Geologów. Studenci z kół naukowych biorą czynny udział w konferencjach Studenckich Kół Naukowych, gdzie zdobywają doświadczenie i umiejętność prezentacji wyników badań. Sylwetka absolwenta Po ukończeniu studiów inżynierskich absolwent może być zatrudniony:
• w zakładach przetwórstwa rolno-spożywczego, Możliwość kontynuowania nauki na II. stopniu Planowane jest także rozszerzenie możliwości studiowania na drugim stopniu na 1,5 rocznych studiach magisterskich. |
Przyznawane kwalifikacje:
Dalsze studia:
Uprawnienia zawodowe:
Efekty kształcenia
Student powinien zrealizować cały program kształcenia (zgodny z wytycznymi Polskich Ram Kwalifikacji dla Szkolnictwa Wyższego) dla kierunku Rolnictwo studia I stopnia, co oznacza, że musi zaliczyć wszystkie przedmioty harmonogramu studiów, w tym 4 tygodniową praktykę zawodową (Program studiów uchwalono w dniu 09 marca 2017 r. na posiedzeniu Rady Wydziału Przyrodniczo-Technicznego) oraz osiągnąć wszystkie efekty uczenia się zatwierdzone przez Senat Uniwersytetu Opolskiego (Uchwała nr 6/2016-2020 Senatu Uniwersytetu Opolskiego z dnia 27.10.2016 r.).