Kierunki studiów
>
Studia I stopnia
>
Gospodarka przestrzenna
> Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie stacjonarne
| Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie stacjonarne (4-KRK-S-GPI-L-D35) |
I stopnia stacjonarne, 3,5 - letnie Język: polski | Opis ogólny
Brak opisu dla tego programu.
|
Przyznawane kwalifikacje:
Inżynierskie z gospodarki przestrzennej
Licencjat z gospodarki przestrzennej
Dalsze studia:
Możliwość ubiegania się o przyjęcie na studia II stopnia (magisterskie)
Uprawnienia zawodowe:
Absolwent uzyskujący tytuł zawodowy inżyniera posiada wszechstronne i gruntowne przygotowanie do pracy zawodowej oraz podjęcia studiów II stopnia. Jest przygotowany do rozstrzygania o tym jak gospodarować przestrzenią i w przestrzeni, aby zaspokoić potrzeby jednostki i społeczeństwa w długiej perspektywie. Posiada wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne do prowadzenia analiz wielkości i rozmieszczenia w przestrzeni podstawowych elementów jej zagospodarowania oraz określenia znaczenia tych elementów dla funkcjonowania oraz rozwoju środowiska życia i gospodarowania człowieka. Posługuje się specjalistycznym językiem zapewniającym komunikatywność zawodową, stosuje zasady etyki zawodowej, realizuje cele i działania z uwzględnieniem odpowiedzialności za przyszłość przestrzeni. Jest przygotowany do pracy w rozwiązywaniu zadań i problemów z zakresu:
- kształtowania środowiska przestrzennego ludzi zgodnie z ich potrzebami oraz wymogami cywilizacyjnymi, możliwościami technicznymi, zasadami ładu przestrzennego i rozwoju zrównoważonego;
- opracowania koncepcji zagospodarowania terenu i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego;
- opracowania specjalistycznych inżynierskich analiz, planów i projektów transformacji przestrzennych z uwzględnieniem technicznych wymagań poszczególnych form zagospodarowania;
- sporządzania studiów i analiz zagospodarowania przestrzennego;
- przygotowywania ofert inwestycyjnych;
- planowania rozwoju systemów infrastruktury technicznej i związanych z nimi obiektów obsługi transportu;
- współpracy przy opracowywaniu planów rewitalizacji;
- stosowania podstawowych narzędzi programów Systemu Informacji Przestrzennej w analizach przestrzennych, procesie planowania i zarządzania przestrzenią.
Absolwent studiów inżynierskich jest przygotowany do pracy w:
- pracowniach projektowych
- zespołach przygotowujących opracowania i dokumenty planistyczne na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym
- jednostkach administracji samorządowej i rządowej
- agencjach nieruchomości
- firmach konsultingowych, doradczych i innych firmach otoczenia biznesu.
Efekty kształcenia dla kierunku Gospodarka Przestrzenna studia inżynierskie zatwierdzone Uchwałą Senatu nr 147/2008-2012 z dnia 26.04.2012 r. Program studiów określono Uchwałą nr 9/2012 Rady Wydziału Ekonomicznego z dnia 08.03.2012 r.
Student powinien zaliczyć wszystkie przedmioty zgodnie z obowiązującym programem autorskim (wykłady, konwersatoria, laboratoria). Nie każdy przedmiot kończy się egzaminem, natomiast każdy kończy się zaliczeniem. Warunkiem zaliczenia przedmiotu jest uzyskanie pozytywnej oceny z zajęć przewidzianych programem studiów dla danego przedmiotu. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu z danego przedmiotu jest uzyskanie pozytywnej oceny z jego zaliczenia. Student musi napisać pracę licencjacką w trakcie ostatniego semestru, a następnie obronić ją z wynikiem pozytywnym przed Wydziałową Komisją podczas egzaminu dyplomowego. Egzamin dyplomowy składa się z dwóch części: egzaminu z zakresu wiedzy kierunkowej z okresu studiów, obrony pracy dyplomowej. Ostateczna ocena na dyplomie stanowi: 1/2 średniej arytmetycznej oceny z egzaminów i zaliczeń wpisanych do indeksu; 1/4 oceny pracy licencjackiej: 1/4 oceny egzaminu dyplomowego. Kierunek Gospodarka Przestrzenna studia inżynierskie uzyskał akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej w 2015 roku.
Kwalifikacja: